O firmie

Firma jako Agencja Reklamowo - Usługowo - Wydawnicza "REKPOL" s.c. powstała w styczniu 1993 roku z inicjatywy pana Z. J. Cwojdzińskiego i pana A. Sokołowskiego. Wtedy również powstawały jedne z pierwszych numerów pisma "Budownictwo i wyposażenie wnętrz". Wydawane były Tygodnik i Kwartalnik. Charakterystyczną cechą kolportażu gazet od tamtego czasu pozostają targi "Bud-Gryf" i "Wszystko dla domu", a od 2006 roku także "Zachodniopomorskie Targi Nieruchomości i Inwestycji", gdzie ze swojego stoiska kolportujemy nasze gazety. Charakterystyczna jest również stała współpraca z lokalnymi rozgłośniami radiowym, dzięki czemu znak "Budownictwo i Wyposażenie Wnętrz" jest dobrze znany większości mieszkańców prawo i lewobrzeżnego Szczecina i Polic.

Początkowo siedziba firmy mieściła się przy ul. Białowieskiej 2 w Szczecinie w budynku Polmozbytu, pracowały tam 3-4 osoby poza właścicielami. Jednak w miarę rozwoju pisma sytuacja zmieniała się. W roku 1996 zarejestrowane zostały znaki towarowe "REKPOL" i "Budownictwo i wyposażenie wnętrz". Zadbaliśmy również o to, aby pisma posiadały własne numery ISSN nadane przez Bibliotekę Narodową - Narodowy Ośrodek ISSN.

W kwietniu 1999 roku firma zdecydowała się na zmianę lokalizacji do nowo wybudowanego budynku przy ulicy Langiewicza 18/18. Nowe miejsce - zdecydowanie lepiej usytuowane niż poprzednie, większe, nowocześnie wyposażone dało możliwość zwiększenia również ilości linii telefonicznych, co do dziś ułatwia nam kontakty z kontrahentami. Niedługo potem ze spółki wystąpił pan Sokołowski i pozostała jednoosobowa firma Agencja Reklamowo-Usługowo-Wydawnicza "REKPOL" Z. J. Cwojdziński.

W takim stanie dokonały się największe zmiany w firmie. Miejsce tygodnika i kwartalnika zajął miesięcznik "Budownictwo i Wyposażenie Wnętrz". Zupełną nowością natomiast było pojawienie się nowej gazety (kwartalnika) "Medycyna Uroda i Ty", który wydawany jest już od 2003 roku. Obydwa tytuły otrzymały natychmiast nowe numery ISSN i rozpoczęła się procedura zarejestrowania znaku towarowego "Medycyna Uroda i Ty". Od 2004 roku ruszyła, również profesjonalna strona internetowa z branżową wyszukiwarką firm pozwalająca na znalezienie informacji niezbędnych do zaspokojenia określonych potrzeb osób korzystających z niej. W tym samy roku (2004) ze względu na fakt przystąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej wprowadziliśmy w naszych gazetach możliwość zamieszczania reklam w języku niemieckim, a nasze pisma otrzymały stosowne tłumaczenia, ułatwiające korzystanie z nich naszym zachodnim sąsiadom. Zmianie uległ także kolportaż. Teraz obie pozycje "Budownictwo i wyposażenie wnętrz" jak i "Medycyna, Uroda i Ty" zaczęły być kolportowane w wielu punktach przygranicznych, gdzie spotkały się z dużym zainteresowaniem osób odwiedzających nasz region z zagranicy.

Rok 2005 przyniósł w naszej firmie głównie zmiany technologiczne. Postanowiliśmy zainwestować w najnowsze oprogramowanie komputerowe przeznaczone do składu publikacji firmy "Adobe Systems", dzięki któremu mogliśmy podnieść standard wykonywanych przez nas składów i publikacji oraz znacząco skrócić czas ich projektowania.

 

W roku 2006 w ramach ciągłego udoskonalania systemu BEZPŁATNEGO kolportażu naszych gazet, postanowiliśmy wprowadzić tzw. "bezpośredni kolportaż", który prowadzą nasi pracownicy w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w Szczecinie jakim jest okolica targowiska i centrum handlowego "Turzyn". Miejsce to zapewnia dotarcie gazet reklamowych a przez to ich reklamodawców do jeszcze szerszej rzeszy odbiorców. Obecnie opracowujemy dalsze udoskonalanie naszej oferty i usług do potrzeb naszych klientów, a także osób korzystających z naszych gazet.